administratora – spółki ZM Fruct s.r.o. z siedzibą Lidická 700/19, 602 00 Brno – Veveří. Numer identyfikacyjny podmiotu gospodarki (IČ): 060 85 938. Numer identyfikacji podatkowej (DIČ): CZ 060 85 938. Wpis w rejestrze handlowym prowadzonym przez Sąd Okręgowy w Brnie, dział C, numer spisu 99940 z zadeklarowanym celem sprzedaży towarów za pośrednictwem sklepu internetowego www.dobrehouby.eu.
Niniejsze warunki handlowe (dalej tylko jako “warunki handlowe”) spółki handlowej ZM Fruct s.r.o., z siedzibą: Lidická 700/19, 602 00 Brno – Veveří, numer identyfikacyjny podmiotu gospodarki (IČ): 060 85 938, zapisanej w rejestrze handlowym prowadzonym przez Sąd Okręgowy w Brnie, dział C, numer spisu 99940 (dalej tylko jako “sprzedający”) zgodnie z postanowieniami § 1751 ustęp 1 ustawy nr 89/2012 DzU, kodeks cywilny (dalej tylko jako “kodeks cywilny”) regulują wzajemne prawa i obowiązki stron umowy powstałe w związku lub w oparciu o umowę kupna (dalej tylko jako “umowa kupna”) zawartą pomiędzy sprzedającym a inną osobą fizyczną (dalej tylko jako “kupujący”) za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedającego. Sklep internetowy jest prowadzony przez sprzedającego na stronie internetowej pod adresem www.dobrehouby.eu (dalej tylko jako “strona internetowa”), a to za pośrednictwem interfejsu strony internetowej (dalej tylko jako “interfejs sklepu internetowego”). Warunki handlowe nie obowiązują w sytuacjach, kiedy osoba, której intencją jest kupno towaru od sprzedającego, jest osobą prawną lub też osobą, która składa zamówienie na towar w ramach prowadzenia swojej działalności gospodarczej albo w ramach samodzielnego wykonywania swojej czynności zarobkowej. Postanowienia, które różnią się od warunków handlowych można uzgodnić w umowie kupna. Inna treść postanowień w umowie kupna ma pierwszeństwo przed postanowieniami warunków handlowych. Postanowienia warunków handlowych stanowią nieodłączny element umowy kupna. Umowa kupna i warunki handlowe zostały sporządzone w języku czeskim. Umowę kupna można zawrzeć w języku czeskim. Sprzedający może zmieniać lub uzupełniać treść warunków handlowych. Niniejsze postanowienie nie neguje praw i obowiązków powstałych w trakcie okresu obowiązywania wcześniejszego tekstu warunków handlowych.
Wszelka prezentacja towarów umieszczona w interfejsie sklepu internetowego ma wyłącznie charakter informacyjny, a sprzedający nie ma obowiązku zawarcia umowy kupna na ten konkretny towar. Postanowienia § 1732 ustęp 2 kodeksu cywilnego nie będą aplikowane. Interfejs sklepu internetowego zawiera informacje na temat towaru, łącznie z podaniem cen poszczególnych towarów oraz kosztów zwrotu towaru, jeżeli towar tego rodzaju ze względu na swój charakter nie może zostać zwrócony w zwyczajowy sposób. Ceny towarów są podane łącznie z podatkiem VAT oraz wszystkich dodatkowych opłat. Ceny towarów obowiązują przez okres, w trakcie którego są wyświetlane w interfejsie sklepu internetowego. Niniejsze postanowienie nie ogranicza możliwości zawarcia przez sprzedającego umowy kupna w oparciu o warunki uzgodnione indywidualnie. Interfejs sklepu internetowego zawiera również informacje na temat kosztów związanych z zapakowaniem i dostarczeniem towaru. Informacje na temat kosztów związanych z zapakowaniem i dostarczeniem towaru podane w interfejsie sklepu internetowego obowiązują wyłącznie wtedy, kiedy towar jest dostarczany na terenie Republiki Czeskiej. W celu złożenia zamówienia kupujący wypełni formularz zamówienia w interfejsie sklepu internetowego. Formularz zamówienia zawiera w szczególności informacje na temat:
– zamawianego towaru (kupujący “włoży” zamawiany towar do cyfrowego koszyka na zakupy w interfejsie sklepu internetowego),
– sposobu zapłacenia ceny kupna oraz wybranego sposobu dostawy zamówionego towaru,
– jak również kosztów związanych dostawą towaru (dalej łącznie tylko jako “zamówienie”), które w zamówieniu uzupełnił kupujący, z uwzględnieniem możliwości sprawdzania i dokonywania korekt przez kupującego.
Przed wysłaniem zamówienia do sprzedającego kupujący posiada możliwość skontrolowania i zmiany błędnych danych, które zostały wprowadzone podczas uzupełniania formularza zamówienia. Kupujący wyśle zamówienie do sprzedającego klikając na przycisk “wyślij zamówienie”. Sprzedający zakłada, że dane podane w zamówieniu są prawidłowe. Bezzwłocznie po otrzymaniu zamówienia sprzedający potwierdzi ten fakt kupującemu za pośrednictwem poczty elektronicznej, wysłanej na adres poczty e-mail kupującego podany w koncie użytkownika lub w zamówieniu (dalej tylko jako “adres elektroniczny kupującego”). W zależności od charakteru zamówienia (ilość towaru, wysokość ceny kupna, zakładane koszty transportu) sprzedający ma zawsze prawo wystąpić do kupującego o dodatkowe potwierdzenie zamówienia (na przykład pisemnie lub telefonicznie). Stosunek umowny pomiędzy sprzedającym a kupującym powstaje w momencie doręczenia przyjęcia zamówienia (akceptacji), którą sprzedający prześle kupującemu drogą e-mailową, a to na adres poczty elektronicznej kupującego. Kupujący wyraża zgodę na wykorzystywanie w procesie zawierania umowy kupna środków porozumiewania się na odległość. Koszty, które kupujący poniesie korzystając ze środków porozumiewania się na odległość w związku z zawarciem umowy kupna (koszty łącza internetowego, koszty rozmów telefonicznych) ponosi sam kupujący, przy czym rzeczone koszty nie różnią się od stawki podstawowej.
Zgodnie z umową kupna kupujący może zapłacić sprzedającemu cenę towaru i ewentualne koszty związane jego dostawą w następujący sposób:
– w gotówce za pobraniem w miejscu określonym przez kupującego w zamówieniu;
– w gotówce bez pobrania, w miejscu, gdzie przez administratora prowadzony jest odbiór osobisty;
– przelewem bezgotówkowym na rachunek bankowy sprzedającego w następujący sposób: dane do przelewu dla płatności w CZK na terenie Republiki Czeskiej – nr rachunku: 1387358860/2700. Dane do przelewu dla płatności w EUR: CZ81 2700 0000 0013 8735 8879. Kod BIC/SWIFT: BACXCZPP;
– bezgotówkowo za pośrednictwem systemu płatniczego GoPay;
– bezgotówkowo za pośrednictwem karty płatniczej;
– bezgotówkowo za pośrednictwem systemu płatniczego PayPal;
– za pośrednictwem kredytu udzielonego przez osobę trzecią.
Kupujący jest zobowiązany do zapłacenia sprzedającemu razem z ceną kupna również kosztów związanych z zapakowaniem i dostarczeniem towaru w uzgodnionej wysokości. Jeżeli wyraźnie nie zostało uzgodnione inaczej, pod pojęciem ceny kupna rozumie się również koszty związane z dostawą towaru. Sprzedający nie wymaga od kupującego zaliczki lub innej podobnej wpłaty. Nie neguje to postanowień art. 4.6 warunków handlowych, regulujących obowiązek zapłacenia ceny kupna z góry. W przypadku płatności w gotówce lub w przypadku płatności za pobraniem cenę kupna należy zapłacić w momencie odbioru towaru. W przypadku płatności bezgotówkowej cenę kupna należy zapłacić w terminie do 7 dni od zawarcia umowy kupna. W przypadku płatności bezgotówkowej kupujący ma obowiązek zapłacenia ceny kupna podając symbol zmienny, pozwalający zidentyfikować płatność. W przypadku płatności bezgotówkowej obowiązek zapłacenia przez kupującego ceny kupna uważa się za spełniony w momencie zaksięgowania właściwej kwoty na rachunku bankowym sprzedającego. Sprzedający ma prawo, w szczególności w sytuacji, kiedy nie dojdzie do dodatkowego potwierdzenia zamówienia ze strony kupującego (art. 3.6), domagać się od kupującego zapłacenia całej ceny kupna jeszcze przed wysłaniem towaru. Postanowienia § 2119 ustęp 1 kodeksu cywilnego nie będą aplikowane. Ewentualne rabaty z ceny towaru, których sprzedający udzieli kupującemu, nie łączą się ze sobą. W przypadku wyświetlenia nierzeczywistej, zazwyczaj błędnej ceny (na przykład cena: 0,- CZK) sprzedawca zastrzega sobie prawo do usunięcia danej pozycji z zamówienia. Jeżeli jest to przyjęte w kontaktach handlowych, lub też jeżeli określają to ogólnie obowiązujące przepisy prawa, sprzedający wystawi kupującemu w oparciu o płatności dokonywane na podstawie umowy kupna dokument księgowy – fakturę. Sprzedający jest płatnikiem podatku VAT. Dokument księgowy – faktura zostanie wystawiony kupującemu przez sprzedającego po zapłaceniu ceny towaru i zostanie on wysłany razem z zamówieniem na adres kupującego. Zgodnie z ustawą o ewidencji utargu, sprzedający ma obowiązek wydać kupującemu paragon. Jednocześnie ma obowiązek do zaewidencjonowania przyjętego utargu u organu podatkowego online; w przypadku wystąpienia problemów technicznych w terminie do 48 godzin.
Kupujący przyjmuje do wiadomości, że zgodnie z postanowieniami § 1837 kodeksu cywilnego nie można, między innymi, odstąpić od umowy kupna na dostawę towaru, który został dostosowany do życzeń kupującego lub do jego osoby, od umowy kupna na dostawę towarów, które szybko się psują, jak również towarów, które po dostarczeniu zostały w nieodwracalny sposób zmieszane z towarem innego gatunku, od umowy kupna na dostawę towaru w hermetycznym opakowaniu, które konsument wyjął z opakowania i ze względów higienicznych nie można go w tym opakowaniu umieścić ponownie oraz od umowy kupna na dostawę nagrania dźwięku lub obrazu, bądź programu komputerowego, o ile zostało uszkodzone jego pierwotne opakowanie. Jeżeli nie nastąpiła sytuacja wyszczególniona w art. 5.1 warunków handlowych lub inny przypadek, kiedy nie jest możliwe odstąpienie od umowy kupna, kupujący ma zgodnie z postanowieniami § 1829 ustęp 1 kodeksu cywilnego prawo odstąpić od umowy kupna, a to w terminie o czternastu (14) dni od odebrania towaru, przy czym w przypadku, że przedmiot umowy kupna stanowi kilka rodzajów towaru lub jego dostawa jest rozłożona na kilka części, termin ten liczy się od momentu odebrania ostatniej dostawy częściowej towaru. Odstąpienie od umowy kupna należy przesłać sprzedającemu w terminie określonym w poprzednim zdaniu. W celu odstąpienia od umowy kupna kupujący może wykorzystać wzorowy formularz udostępniony przez sprzedającego w sekcji “reklamacja”. Kupujący może przesłać odstąpienie od umowy między innymi pod adres stacjonarny sprzedającego lub na adres poczty elektronicznej sprzedającego. W przypadku odstąpienia od umowy kupna zgodnie z art. 5.2 warunków handlowych umowa kupna zostanie anulowana od początku. Towar należy zwrócić sprzedającemu w terminie czternastu (14) dni od momentu odstąpienia od umowy. Jeżeli kupujący odstąpi od umowy kupna, to ponosi on koszty związane ze zwróceniem towaru sprzedającemu, a to również w takiej sytuacji, kiedy ze względu na swój charakter towar nie może zostać zwrócony z zastosowaniem standardowych metod. W przypadku odstąpienia od umowy zgodnie z art. 5.2 warunków handlowych sprzedający zwróci środki pieniężne wpłacone przez kupującego do 30 dni od momentu odstąpienia od umowy przez kupującego, a to w taki sam sposób, w jaki sprzedający otrzymał je od kupującego. Sprzedający ma również prawo do zwrócenia kupującemu spłaconych przez niego środków już w momencie zwrócenia towaru przez kupującego lub też do zwrócenia ich w inny sposób, o ile kupujący wyrazi na to zgodę i o ile w ten sposób nie poniesie on żadnych dodatkowych kosztów. Jeżeli kupujący odstąpi od umowy kupna, sprzedający nie ma obowiązku zwrócenia kupującemu środków pieniężnych kupującemu jeszcze przedtem, zanim kupujący zwróci mu towar lub udowodni, że odesłał towar sprzedającemu. Sprzedający ma prawo do jednostronnego rozliczenia roszczeń z tytułu rekompensaty szkody powstałej na towarze z wierzytelnością kupującego z tytułu prawa do zwrotu ceny kupna. W przypadkach, kiedy kupujący zgodnie z postanowieniami § 1829 ustęp 1 kodeksu cywilnego ma prawo do odstąpienia od umowy kupna, sprzedający ma również prawo do odstąpienia od umowy kupna, a to kiedykolwiek aż do momentu odebrania towaru przez kupującego. W takiej sytuacji sprzedający zwróci kupującemu cenę kupna bez zbędnej zwłoki, a to przelewem bezgotówkowym na rachunek podany przez kupującego. Jeżeli kupujący otrzymał razem z towarem prezent, i jeżeli dojdzie do odstąpienia od rzeczonej umowy kupna przez kupującego, to ma on obowiązek zwrócenia takiego prezentu sprzedającemu razem z towarem.
W przypadku, że sposób transportu został uzgodniony na podstawie specjalnego życzenia kupującego, to właśnie kupujący ponosi ryzyko i ewentualne dodatkowe koszty związane danym sposobem transportu. Jeżeli sprzedający powinien zgodnie z umową kupna dostarczyć towar na miejsce określone przez kupującego w zamówieniu, to kupujący ma obowiązek odebrania towaru w trakcie jego dostawy. W przypadku, że z powodów leżących na stronie kupującego niezbędne będzie powtórne doręczenie towaru lub jego doręczenie w sposób inny niż podano w zamówieniu, to kupujący jest zobowiązany do poniesienia kosztów związanych z powtórnym doręczeniem towaru, ewentualnie koszty związane z innym sposobem doręczenia. W trakcie odbioru towaru od doręczyciela kupujący ma obowiązek skontrolować, że opakowanie towaru nie zostało naruszone, a w przypadku jakichkolwiek usterek, bezzwłocznie poinformować o tym fakcie firmę transportową i wypisać protokół szkód. W przypadku, że zniszczenia opakowania będą sugerować, że ktoś bezprawnie dostał się do jego zawartości, kupujący nie musi odebrać przesyłki od doręczyciela. Pozostałe prawa i obowiązki stron w trakcie dostawy towaru można specyfikować w szczególnych warunkach dostawy sprzedającego, jeżeli zostały one opublikowane przez sprzedającego.
Za bezpodstawną odmowę odebrania zamówienia automatycznie uważa się taką przesyłkę, która zostanie zwrócona przez kuriera lub pracownika poczty z adnotacją, że klient nie odebrał przesyłki w terminie odbioru przesyłki, lub też bezpodstawnie odmówił jej odbioru. W takiej sytuacji klientowi zostanie wystawiona faktura za faktyczne koszty transportu nieodebranej przesyłki. Jeżeli zawartość zwróconej przesyłki zawierającej artykuły spożywcze straci na wartości, to sprzedający ma prawo domagać się od klienta również łącznej rekompensaty za wyrządzoną szkodę, łącznie z kosztami ewentualnego postępowania komorniczego. Odmowa odebrania przesyłki jest uważana za niedotrzymanie warunków handlowych, ponieważ kupujący zaakceptował zawartość zamówienia oraz jego cenę aktywując przycisk “wyślij zamówienie” i otrzymał informacyjny e-mail zawierający rekapitulację zamówienia. Sprzedający ma prawo do wystawienia kupującemu faktury za realne koszty transportu przesyłki i ewentualną utratę jej wartości, jeżeli rzeczona przesyłka zawierać będzie artykuły spożywcze.
Prawa i obowiązki stron umowy w kwestii praw z tytułu wadliwego towaru rządzą się właściwymi ogólnie obowiązującymi przepisami prawa (w szczególności postanowieniami § 1914 do 1925, § 2099 do 2117 i § 2161 do 2174 kodeksu cywilnego oraz ustawy 634/1992 DzU, o ochronie konsumenta, w brzmieniu późniejszych przepisów). Sprzedający gwarantuje kupującemu, że towar w momencie jego odebrania nie jest wadliwy. Sprzedający w szczególności gwarantuj kupującemu, że w momencie, kiedy kupujący odebrał towar:
a) towar posiada właściwości, które strony uzgodniły, a jeżeli brak jest takiego postanowienia, to posiada takie właściwości, które zostały opisane przez sprzedającego lub producenta, lub też które kupujący oczekiwał, biorąc pod uwagę charakter towaru i kampanie reklamowe prowadzone przez sprzedającego lub producenta;
b) towar jest odpowiedni do celów, które sprzedający podał jako jego zastosowanie, lub też do którego zazwyczaj wykorzystuje się towary tego rodzaju;
c) jakość lub wykonanie towaru odpowiada uzgodnionej próbce czy szablonowi, jeżeli jakość lub wykonanie zostały uzgodnione w oparciu o uzgodnioną próbkę lub szablon;
d) towar posiada odpowiednią ilość, wymiary lub masę;
e) towar spełnia wymogi przepisów prawa.
Postanowienia podane w art. 7.2 warunków handlowych nie będą aplikowane w przypadku towaru sprzedawanego w obniżonej cenie, jeżeli wystąpi wada, która była podstawą do uzgodnienia obniżenia ceny; jeżeli towar został zużyty na skutek jego zwyczajowego użytkowania, w przypadku towaru używanego; jeżeli wystąpi wada, odpowiadająca stopniowi użytkowania lub zużycia, którą towar posiadał w momencie odebrania przez kupującego, lub też jeżeli wypływa to z charakteru przedmiotu. Jeżeli wada wystąpi w ciągu sześciu miesięcy od odbioru, przyjmuje się, iż towar był wadliwy już w momencie jego odebrania. Kupujący ma prawo do roszczeń z tytułu wady, która wystąpi u towarów konsumpcyjnych w okresie dwudziestu czterech miesięcy od ich odbioru. Kupujący dochodzi swoich praw z tytułu wadliwego towaru u sprzedającego pod jego adresem stacjonarnym, gdzie ze względu na asortyment sprzedawanych towarów jest możliwe przyjęcie reklamacji, ewentualnie w jego siedzibie lub miejscu prowadzenia działalności gospodarczej. Inne prawa i obowiązki stron związane z odpowiedzialnością sprzedającego za wady mogą zostać uregulowane w regulaminie reklamacji sprzedającego.
Kupujący nabywa prawo własności towaru po zapłaceniu całej ceny jego kupna. Sprzedający nie jest w stosunku do kupującego zobowiązany do dotrzymywania żadnych kodeksów postępowania rozumianych według § 1826 ustęp 1 punkt e) kodeksu cywilnego. Organem właściwym do celów pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich wypływających z umowy kupna jest odpowiedni inspektorat Czeskiej Inspekcji Handlowej, z siedzibą Štěpánská 567/15, 120 00 Praga 2, numer podmiotu gospodarki (IČ): 000 20 869, adres internetowy http://www.coi.cz. Sprzedający ma prawo do sprzedaży towarów na podstawie uprawnień do prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Kontrolę działalności prowadzą w ramach swoich działań odpowiednie organy administracji. Nadzór nad dziedziną ochrony danych osobowych sprawuje Urząd ds. Ochrony Danych Osobowych. Czeska Inspekcja Handlowa sprawuje w ograniczonym zakresie między innymi nadzór nad dotrzymywaniem ustawy nr 634/1992 DzU, o ochronie konsumenta, w brzmieniu późniejszych przepisów. Kupujący niniejszym bierze na siebie ryzyko zmiany okoliczności rozumianych zgodnie z § 1765 ustęp 2 kodeksu cywilnego. Wszelkie fotografie i videa mają wyłącznie ilustracyjny charakter.
Ochronę danych osobowych kupującego, który jest osobą fizyczną, zapewnia ustawa nr 101/2000 DzU, o ochronie danych osobowych, w brzmieniu późniejszych przepisów. Kupujący wyraża zgodę na przetwarzanie następujących danych osobowych: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer identyfikacyjny, numer identyfikacji podatkowej, adres poczty elektronicznej, numer telefonu (dalej wszystko łącznie tylko jako “dane osobowe”). Kupujący wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez sprzedającego, a to w celu dopełnienia praw i obowiązków wypływających z umowy kupna oraz do celu prowadzenia konta użytkownika. Jeżeli kupujący nie wybierze innej opcji, to wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez sprzedającego także do celów przesyłania kupującemu informacji i komunikatów handlowych. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w pełnym zakresie, zgodnie z niniejszym artykułem, nie jest warunkiem niezbędnym, który uniemożliwiałby zawarcie umowy kupna. Kupujący ma świadomość, że swoje dane osobowe (podczas rejestracji, w swoim koncie użytkownika, w trakcie zamawiania przez interfejs sklepu internetowego) powinien podawać w formie prawidłowej i prawdziwej oraz, że powinien bez zbędnej zwłoki informować sprzedającego o zmianie swoich danych osobowych. Sprzedający może powierzyć przetwarzanie danych osobowych osobie trzeciej jako podmiotowi przetwarzającemu. Bez uprzedniej zgody kupującego, jego dane osobowe nie będą przekazywane osobom trzecim, za wyjątkiem osób, które dostarczają towar. Dane osobowe będą przetwarzane przez czas nieokreślony. Dane osobowe będą przetwarzane w formie elektronicznej w sposób zautomatyzowany albo w formie papierowej w sposób niezautomatyzowany. Kupujący potwierdza, że przekazane dane osobowe są prawidłowe i że został pouczony o tym, iż są to dane przekazywane dobrowolnie. W przypadku, że kupujący odniósłby wrażenie, że sprzedający lub podmiot przetwarzający (art. 9.5) przetwarzają jego dane osobowe w sposób, który jest sprzeczny z ochroną prywatności i życia prywatnego kupującego, lub też jest w sposób sprzeczny z prawem, w szczególności jeżeli dane osobowe są nieprawidłowe biorąc pod uwagę cel ich przetwarzania, może:
– zwrócić się do sprzedającego lub podmiotu przetwarzającego o wyjaśnienie;
– domagać się, aby sprzedający lub podmiot przetwarzający dokonał napraw powstałej w ten sposób sytuacji.
Jeżeli kupujący będzie wnioskował o informacje dotyczące przetwarzania jego danych osobowych, to sprzedający jest zobowiązany do przekazania mu informacji tego rodzaju. Za udzielenie informacji zgodnych z poprzednim zdaniem sprzedający ma prawo domagać się rozsądnej zapłaty, która nie będzie wyższa niż koszty niezbędne do udzielenia rzeczonej informacji.
Kupujący wyraża zgodę na przesyłanie informacji związanych z towarem, usługami lub działalnością sprzedającego na adres elektroniczny kupującego, a ponadto wyraża zgodę na przesyłanie komunikatów handlowych na adres elektroniczny kupującego. Kupujący wyraża zgodę na zapisywanie tzw. cookies w jego komputerze. W przypadku, że możliwe jest zrealizowanie zakupów na stronie internetowej oraz dopełnienie obowiązków sprzedającego wypływających z umowy kupna bez konieczności zapisywania tzw. cookies w komputerze kupującego, kupujący może kiedykolwiek odwołać swoją zgodę na podstawie poprzedniego zdania. Kupujący może otrzymywać korespondencję na swój adres elektroniczny.
Jeżeli stosunek założony umową kupna zawiera element międzynarodowy (zagraniczny), to strony umowy uzgodniły, że stosunek ten rządzi się czeskimi przepisami prawa. Nie neguje to praw konsumenta wypływających z ogólnie obowiązujących przepisów prawa. Jeżeli któreś z postanowień warunków handlowych okaże się nieważne lub nie będzie miało mocy obowiązującej, lub też takim się stanie, to zamiast nieważnych postanowień obowiązywać będą postanowienia, których sens jest najbardziej zbliżony do takiego nieważnego postanowienia. Nieważność lub brak mocy obowiązującej jednego postanowienia nie neguje ważności pozostałych postanowień. Umowa kupna łącznie z warunkami handlowymi jest przechowywana w archiwum sprzedającego w formie elektronicznej i nie jest udostępniana. Dane do kontaktu sprzedającego:
– adres korespondencyjny i do odbierania przesyłek: Revoluční 167 /28, 620 00 Brno – Tuřany, kraj południowomorawski;
– adres poczty elektronicznej: eshopdobrehouby.eu@seznam.cz;
– telefon: + 420 608 93 66 93 w każdy dzień roboczy od 9:00 do 16:00 godz.
W Brnie dnia 01.02.2018